
English Grammar Av Evelyn P. (Hofstra University New York) Altenberg, Robert M. (City University Of New York) Vago
Looking for an easy-to-use guide to English grammar? This handy introduction covers all the basics of the subject, using a simple and straightforward style. Requiring no prior knowledge of English grammar, the information is presented in small steps, with objective techniques to help readers apply concepts....
fra 399,-
Tilgjengelig i 1 butikker
Frakt og levering
Produktinformasjon
Looking for an easy-to-use guide to English grammar? This handy introduction covers all the basics of the subject, using a simple and straightforward style. Requiring no prior knowledge of English grammar, the information is presented in small steps, with objective techniques to help readers apply concepts.
Topplisten: Cambridge University Press Språk, litteratur og lingvistikk

Vocabulary
105,-
2
Spesifikasjon
Spesifikasjoner
| Språk | Engelsk |
| Sjanger | Ordbøker og språk |
| Format | Paperback |
Størrelse
| Produktvekt | 1180 g |
| Høyde | 248 mm |
| Bredde | 171 mm |
Generelt
| Sett | Nei |
| Typ | Papirbøker |
| Antall sider | 688 Sider |
Populære produkter

Norsk Som Andrespråk
409,-
2
Pris og prishistorikk
Akkurat nå er 399,- den billigste prisen for English Grammar Av Evelyn P. (Hofstra University New York) Altenberg, Robert M. (City University Of New York) Vago blant 1 butikker hos Prisradar. Sjekk også vår topp 5-rangering av beste språk, litteratur og lingvistikk for å være sikker på at du gjør det beste kjøpet.
Teach Your Dog British Sign LanguageTeach Your Dog ScotsTeach Your Dog KoreanThe Bloomsbury Handbook of Susanne K. Langer
Great War ModernistsEcolinguistics and Environment in EducationMatthew Through the CenturiesNaming God
Arendt on the PoliticalFoundational Skills for WritingLanguage Learning Later in LifeLanguage and Ideology in Children's Fiction













