
Crystal David The Cambridge Encyclopedia of Language
This third edition incorporates the major developments in language study since the mid 1990s. It includes major new sections on electronic communication and language death. All statistics and maps have been updated, and all sections revised. The book benefits from many new illustrations and a completely fresh text design....
fra 589,-
Tilgjengelig i 1 butikker
Frakt og levering
Produktinformasjon
This third edition incorporates the major developments in language study since the mid 1990s. It includes major new sections on electronic communication and language death. All statistics and maps have been updated, and all sections revised. The book benefits from many new illustrations and a completely fresh text design.
Topplisten: Cambridge University Press Språk, litteratur og lingvistikk

Vocabulary
105,-
2
Spesifikasjon
Spesifikasjoner
| Språk | Engelsk |
| Sjanger | Oppslagsverk |
| Format | Paperback |
Størrelse
| Produktvekt | 1650 g |
| Høyde | 276 mm |
| Bredde | 219 mm |
| Tykkelse | 35 mm |
Generelt
| Sett | Nei |
| Antall sider | 516 Sider |
| Typ | Papirbøker |
Populære produkter
Pris og prishistorikk
Akkurat nå er 589,- den billigste prisen for Crystal David The Cambridge Encyclopedia of Language blant 1 butikker hos Prisradar. Sjekk også vår topp 5-rangering av beste språk, litteratur og lingvistikk for å være sikker på at du gjør det beste kjøpet.
Empowering EAL Learners in Secondary SchoolsThe Americas' First SermonsThe Americas' First SermonsLe Robert et Collins College Anglais
Transforming Language EducationAula internacional Plus 2 Edicion hibrida Libro del alumno A2 + MP3Pragmatics and GrammarThus Spake Zarathustra
The Art of RhetoricPygmalion and My Fair Lady 50th Anniversary EditionGreek easy readersThe Occupation Thesaurus












