
Globalization The Human Consequences
a Globalizationa is a word that is currently much in use. This book is an attempt to show that there is far more to globalization than its surface manifestations. Unpacking the social roots and social consequences of globalizing processes, this book disperses some of the mist that surrounds the term....
fra 249,-
Tilgjengelig i 1 butikker
Forhåndsbestill
Frakt og levering
Produktinformasjon
a Globalizationa is a word that is currently much in use. This book is an attempt to show that there is far more to globalization than its surface manifestations. Unpacking the social roots and social consequences of globalizing processes, this book disperses some of the mist that surrounds the term.
Topplisten: Other Brand Samfunnsvitenskap
Spesifikasjon
Størrelse
| Produktvekt | 168 g |
| Høyde | 149 mm |
| Bredde | 189 mm |
Generelt
| Språk | Engelsk |
| Sett | Nei |
| Antall sider | 136 Sider |
| Sjanger | Geografi, Kultur, Naturvitenskap og teknologi |
| Typ | Papirbøker |
| Format | Paperback |
Populære produkter
Pris og prishistorikk
Akkurat nå er 249,- den billigste prisen for Globalization The Human Consequences blant 1 butikker hos Prisradar. Sjekk også vår topp 5-rangering av beste samfunnsvitenskap for å være sikker på at du gjør det beste kjøpet.
Public Relations as a Creative IndustryCleft CountriesIntroduction to Recreation and LeisurePrivate Violence
Restorative JusticeBreaking out of the Expat BubbleProfessionals in early childhood education and care systemsDiversity Equity and Inclusion in Sport
The End of EngagementSocial Work and Evidence Based PracticeRelationship with the SelfThe Routledge International Handbook of Valuation and Society












