
Jane Eyre Av Charlotte Bronte
Almost 170 years on, Charlotte Brontës story of the trailblazing Jane is as inspiring as ever. This bold and dynamic production uncovers one womans fight for freedom and fulfilment on her own terms. From her beginnings as a destitute orphan, Jane Eyres spirited heroine faces lifes obstacles head-on, surviving poverty, i......
fra 225,-
Tilgjengelig i 2 butikker
Frakt og levering
Forhåndsbestill
Frakt og levering
Produktinformasjon
Almost 170 years on, Charlotte Brontë’s story of the trailblazing Jane is as inspiring as ever. This bold and dynamic production uncovers one woman’s fight for freedom and fulfilment on her own terms. From her beginnings as a destitute orphan, Jane Eyre’s spirited heroine faces life’s obstacles head-on, surviving poverty, injustice and the discovery of bitter betrayal before taking the ultimate decision to follow her heart. This inventive staging of Brontë's masterpiece was first staged by Bristol Old Vic in 2014, when the story was performed over two evenings. Director Sally Cookson now brings her celebrated production to the National Theatre, presented as a single, exhilarating performance.
Topplisten: Other Brand Lyrikk og drama
Spesifikasjon
Størrelse
| Produktvekt | 400 g |
| Høyde | 130 mm |
| Bredde | 130 mm |
| Tykkelse | 34 mm |
Generelt
| Sett | Nei |
| Språk | Engelsk |
| Antall sider | 643 Sider |
| Sjanger | Barn og ungdom |
| Anbefalt alder | 12-15 år |
| Karakter/serie | PAX |
| Format | |
| Spilletid | 1116 min |
| Leser | Ewerlöf Katarina |
| Type | Papirbøker |
Populære produkter
Pris og prishistorikk
Akkurat nå er 225,- den billigste prisen for Jane Eyre Av Charlotte Bronte blant 2 butikker hos Prisradar. Sjekk også vår topp 5-rangering av beste lyrikk og drama for å være sikker på at du gjør det beste kjøpet.










