
And Then There Were None Av Agatha Christie
Ten strangers are summoned to a remote island. All that the guests have in common is a wicked past they''re unwilling to reveal and a secret that will seal their fate. For each has been marked for murder. As the weather turns and the group is cut off from the mainland, the bloodbath begins and one by one they are br......
fra 229,-
Tilgjengelig i 1 butikker
Forhåndsbestill
Frakt og levering
Produktinformasjon
<p>Ten strangers are summoned to a remote island. All that the guests have in common is a wicked past they''re unwilling to reveal and a secret that will seal their fate. For each has been marked for murder. As the weather turns and the group is cut off from the mainland, the bloodbath begins and one by one they are brutally murdered in accordance with the lines of a sinister nursery rhyme.</p><p>In writing the stage version of her most successful and darkest novels during the Second World War, Agatha Christie responded to the mood of the times by introducing a more positive ending. The play was a smash hit in the West End and on Broadway. The alternate version of the play''s ending, drawn from the novel and using entirely Agatha Christie''s own words, is now available in this updated edition</p>
Topplisten: Samuel French Ltd Språk, litteratur og lingvistikk
Spesifikasjon
Spesifikasjoner
| Språk | Engelsk |
| Forfatter | Agatha Christie |
| Sjanger | Krim og thrillere |
| Format | Innbundet |
Størrelse
| Produktvekt | 330 g |
| Høyde | 213 mm |
| Bredde | 137 mm |
| Tykkelse | 24 mm |
Generelt
| Sett | Nei |
| Antall sider | 240 Sider |
| Typ | Papirbøker |
Populære produkter
Pris og prishistorikk
Akkurat nå er 229,- den billigste prisen for And Then There Were None Av Agatha Christie blant 1 butikker hos Prisradar. Sjekk også vår topp 5-rangering av beste språk, litteratur og lingvistikk for å være sikker på at du gjør det beste kjøpet.
SwedishQueer ShakespeareQueer ShakespeareExploring Meaning in Surveillance Discourses through Corpora
The Human Mind RevealedThe Creative Writing Workshop in the 21st CenturyLanguage and MemoryPhilosophy of Writing




