HP Midline 1TB 2.5" SAS Harddisk 7200 RPM for Server/Arbeidsstasjon

HP Midline 1TB 2.5" SAS Harddisk 7200 RPM for Server/Arbeidsstasjon

Harddisk, 1 TB, hot-swap, 2.5" SFF, SAS-2, 7200 opm...
For øyeblikket har vi ingen tilbud på dette produktet, men vi inviterer deg til å utforske lignende produkter som kan være av interesse.

Produktinformasjon

Oppdag HP Midline - 1 TB - 2.5" - 7200 rpm - SAS2 - cache

Er du på utkikk etter en solid og pålitelig lagringsløsning? Se ikke lenger! HP Midline - 1 TB - 2.5" - 7200 rpm - SAS2 - cache er designet for å imøtekomme moderne databehandlingsbehov med høy ytelse og pålitelighet. Denne interne harddisken er et perfekt valg for både små og store bedrifter som ønsker å oppgradere sin lagringsinfrastruktur.

Spesifikasjoner og funksjoner

  • Størrelse: 1 TB
  • Formfaktor: 2.5"
  • Plassering: Intern
  • Type: Harddisk (HDD)
  • Grensesnitt: SAS 6Gb/s
  • Omdreininger: 7200 rpm
  • Bredde: 177.8 mm
  • Dybde: 228.6 mm
  • Høyde: 117.6 mm

Optimal ytelse med SAS-teknologi

Med Serial Attached SCSI (SAS) får du en lagringsløsning som ikke bare er rask, men også ekstremt fleksibel. Den 7200 RPM hastigheten sikrer raske dataoverføringer, så du slipper å vente på at filene dine skal lastes. Enten du driver med tung databehandling eller bare trenger en pålitelig backup-løsning, er denne harddisken ideell for deg.

Plassbesparende design for moderne miljøer

HP Midline har en kompakt formfaktor på 2.5 tommer, noe som gjør den ideell for servere og datarom der plassen er knapp. Den er enkel å installere, og tilbyr en hot-swap-funksjon som gjør det mulig å bytte ut harddisken uten å slå av systemet - perfekt for kontinuerlig drift!

Avsluttende tanker

Med en lagringskapasitet på 1 TB og en imponerende ytelse, er HP Midline - 1 TB - 2.5" - 7200 rpm - SAS2 - cache en uunnværlig komponent for enhver IT-infrastruktur. Oppgrader lagringsløsningen din i dag og opplev forskjellen med denne pålitelige og effektive harddisken!

Spesifikasjon

Produkt
ProduktnavnHP Midline - - 1 TB - 2.5" - 7200 rpm - SAS2 - cache
MerkeHP
TypeHarddisk (HDD)
Spesifikasjoner
PlasseringIntern
Omdreininger (RPM)7200 rpm
Mål
Vekt450 g
Tilkoblinger
GrensesnittSAS 6Gb/s
Størrelse
Formfaktor2.5"
Bredde177.8 mm
Dybde228.6 mm
Høyde117.6 mm
Generelt
Størrelse1TB

Fordeler og ulemper

Fordeler med dette produktet
1 TB kapasitet. Gir stor lagringsplass, ideell for både små og store bedrifter.
SAS 6 Gb/s grensesnitt. Rask dataoverføring og høy fleksibilitet for servere og arbeidsstasjoner.
7200 RPM hastighet. Reduserer ventetiden og gir mer responsiv ytelse sammenlignet med lavere hastigheter.
Kompakt 2,5" formfaktor. Spare plass i serverrom og arbeidsstasjoner, enklere installasjon.
Hot‑swap funksjon. Mulig bytte av enhet uten avstenging, støtter kontinuerlig drift.
Ulemper med dette produktet
Økt energi- og varmeforbruk. 7200 RPM og mekanisk drift kan kreve mer strøm og produsere mer varme, noe som påvirker driftskostnadene.
5 ms av ventetid sammenlignet med SSD. Mens 8,2 ms er raskt for en HDD, vil stillestående og høyt erfarte belastninger kunne se lavere responstid hos SSD.
Vekt på 450 g. I forhold til lette løsninger kan den relative vekten være en begrensning i svært plasskrevende miljøer.

Pris og prishistorikk