
Samyang MF 14mm f/2.8 vidvinkelobjektiv til Canon RF
Topplisten: Samyang Objektiver

Samyang AF 35mm f/1.8 P FE Sony E Mount Fullformat. Ø62mm
Populære produkter

Panasonic Lumix S 40mm f/2.0

7Artisans 18mm f/6.3 II Pancake Sony E-mount. Sort



Samyang AF 85mm f/1.4 Canon RF

Sigma 17mm F4 DG DN C L-fatning

Produktinformasjon
Samyang MF 14mm f/2.8 Vidvinkelobjektiv til Canon RF
Er du på jakt etter et vidvinkelobjektiv som leverer førsteklasses bildekvalitet? Da er Samyang MF 14mm f/2.8 til Canon RF det perfekte valget for deg! Dette objektivet er skapt for å imøtekomme behovene til både landskaps- og arkitekturfotografering, og gir deg muligheten til å fange fantastiske og detaljerte bilder med en bildevinkel på hele 116.6 grader. Med sin kompakte og lette design (kun 485 gram), er det enkelt å ta med seg på reiser.
Spesifikasjoner og egenskaper
- Brennvidde: 14 mm
- Blenderåpning: Maks ƒ/2.8 – Min ƒ/22
- Nærgrense: 0.2 m
- Konstruksjon: 15 elementer i 10 grupper, inkludert 3 HR (High Refractive) og 2 asfæriske linser som reduserer sfærisk aberrasjon
- Objektivfeste: Canon RF
- Autofokus: Nei (manuell fokus)
- Diameter x Lengde: 91 x 96 mm
Selv om Samyang MF 14mm ikke har autofokusmotor, byr dette fastobjektivet på en stille og nøyaktig manuell fokusering. Med moderne speilløse kamerahus og digital fokuseringshjelp som focus peaking, er det lett å oppnå skarpe og klare bilder. Dette objektivet er ideelt for dem som virkelig ønsker å utforske kreativiteten i fotografering, uansett om det er nattehimmelen eller fantastiske landskap som er i fokus.
Bruksområder
Perfekt for reisefotografering, landskapsbilder, og til og med astrofoto, Samyang MF 14mm f/2.8 vil imponere både amatører og proffer. Bli med på reisen mot å ta fantastiske bilder med klarhet og dybde!
Spesifikasjon
| Objektivtype | Vidvinkel |
| Konstruksjon | Fast |
| Objektivfeste | Canon EF |
| Nærgrense | 0.2 m |
| Elementer/grupper | 15/10 |
| Autofokus | Ja |
| Bildevinkel | 116.6, 92.8 |
| Blenderåpning (maks) | ƒ/2.8 |
| Blenderåpning (min) | ƒ/22 |
| Bilde skala | 0.15 x |
| Bildestabilisering | Nei |
| Brennvidde (maks) | 14.0 mm |
| Brennvidde (min) | 14.0 mm |
| Diameter x lengde | 91x96 |
| Vekt | 485.0 g |
| Lengde | 120.1 mm |
| Diameter | 87.0 mm |
| Stativfeste | Nei |
| Allværsbeskyttelse (fuktighet/støv) | Nei |
| Filtergjenger | Nei |
| System | Canon RF |
| Format | Fullformat (35mm) |
| Motorisert zoom | Nei |
| Motlysbeskyttelse (medfølger/innebygd) | Ja |
| Maks blenderåpning (vidvinkel - telemodus) | 2.8 - 2.8 |
| Maksimal rekkevidde (vidvinkel/tele) | 0.28 - 0.28 m |
| Autofokusstøtte | Nei |
| Intern fokusering | Nei |
| Manuell fokus (AF innstilling) | Nei |















