Makita Kjedesag Lxt® 18v X2, 20 M/s, 14"
-2%

Makita Kjedesag Lxt® 18v X2, 20 M/s, 14"

Makita Duc353z Motorsag 2X18 V 35 Cm 20 M/S Uten Batteri Og Lader - Solo...
fra 3 460,-
På lager i 11 butikker

Kjøp på nett

banner-image

Sammenligning av produkter

Her finner du de fire mest populære produktene i denne kategorien i en lignende prisklasse som det du ser på nå.
Makita Kjedesag Lxt® 18v X2, 20 M/s, 14"
-2%
Makita Kjedesag Lxt® 18v X2, 20 M/s, 14"
3 460,-
3 547,-
Lydnivå
102 dB
115 dB
100 dB
114 dB
69 dB
Sverdlengde
30 cm
45.0 cm
35.0 cm
38.0 cm
25.0 cm
Energikilde
Batteri
Bensin
Batteri
Bensin
Batteri
Spenning
18.0 V
18.0 V
18.0 V
Vekt
2.9 kg
6.64 kg
5.3 kg
4.9 kg
2.8 kg

Produktinformasjon

Makita DUC353Z kjedesag 2x18 V med 35 cm sverd

Makita DUC353Z er en kompakt og kraftig batteridrevet kjedesag for hagearbeid, byggeplass, hjem og hytte. Med to Makita 18 V-batterier får du et samlet 36 V-system, en kjedehastighet på opptil 20 m/s og et 14-tommers sverd på 35 cm. Den børsteløse motoren, den verktøyfrie kjedejusteringen og den automatiske kjedesmøringen gjør sagen enkel å bruke til grener, vedlikehold og mindre trestammer.

Effektiv Makita motorsag med børsteløs motor

Den vedlikeholdsvennlige, børsteløse motoren utnytter batterikapasiteten effektivt og gir jevn ytelse under arbeidet. Kombinasjonen av høy kjedehastighet og 35 cm sverdlengde gjør DUC353Z velegnet når du skal kappe grener, rydde mindre trær eller håndtere ved. Den kompakte utformingen gjør sagen smidig å kontrollere og passer godt når du trenger god oversikt og presise bevegelser.

Praktisk 2x18 V-system fra Makita

Makita DUC353Z bruker to 18 V-batterier samtidig i separate batteriholdere. Dermed kan du bruke batterier fra Makitas kompatible 18 V-system på tvers av flere verktøy, så lenge du allerede har riktig batteriplattform. Batteribeskyttelsen bidrar til å beskytte systemet mot overbelastning, overoppheting og for dyp utlading. Modellen er en såkalt Z-versjon og leveres derfor uten batterier og lader.

Verktøyfri kjedestramming og automatisk smøring

Du trenger ikke finne frem verktøykassen når kjedet skal strammes eller sverdet skal justeres. Den verktøyfrie løsningen gjør det raskt å tilpasse kjedet før og under bruk. Den automatiske kjedesmøringen sørger samtidig for at kjedet får nødvendig olje under saging. Den integrerte oljetanken på 0,2 liter gjør det enkelt å følge med på oljenivået. Her er de viktigste tekniske dataene

  • Børsteløs motor
  • Kjedehastighet - 20 m/s
  • Sverd - 350 mm / 14 tommer
  • Sverd- og kjedejustering - verktøyfri
  • Strømforsyning - 2 x 18 V Makita-batterier, totalt 36 V
  • Kjede - 3/8 tommer deling, 1,1 mm tykkelse og 52 drivledd
  • Oljetank - 0,2 liter
  • Vekt, mål og beskyttelse - ca. 4,6-5,5 kg med standardbatterier, 773 x 215 x 235 mm og batteribeskyttelsessystem, klingebeskyttelse og XPT-beskyttelse mot støv og fukt

Makita DUC353Z for hage, hytte og byggeplass

Skal du beskjære trær hjemme, rydde rundt hytta eller kappe mindre stokker på byggeplassen? Denne batteridrevne kjedesagen gir deg friheten til å arbeide uten strømledning og med mindre vedlikehold enn en bensindrevet motorsag. Den ergonomiske og kompakte konstruksjonen gjør sagen lett å håndtere. Husk alltid å bruke anbefalt verneutstyr og følge sikkerhetsinstruksjonene ved arbeid med kjedesag.

Merk - Makita DUC353Z leveres uten batterier og lader. Du trenger to kompatible Makita 18 V-batterier for å ta sagen i bruk. Leveres med 35 cm sverd og klingebeskyttelse.

Spesifikasjon

Produkt
ProduktnavnMakita Kjedesag Lxt® 18v X2, 20 M/s, 14"
MerkeMakita
TypeMotorsager
ModellnavnMakita DUC353Z Solo
FargeBlå
Spesifikasjoner
Oljetank0.2 L
Lydnivå100 dB
Sverdlengde35.0 cm
Vibrasjoner fremre håndtak5.3 m/s2
Vibrasjoner bakre håndtak5.3 m/s2
FunksjonerBørsteløs motor
SikkerhetsfunksjonerKjedebrems
Mål
Vekt5.3 kg
Bredde215 mm
Høyde235 mm
Strømkilde
EnergikildeBatteri
Spenning18.0 V
Effekt1100 W
Ladetid55 min
Antall batterier & KapasitetSolo
Strømforsyning
Medfølgende batterier
Nei
StrømkildeBatteri
Størrelse
Bladlengde35 cm
Generelt
Kjedehastighet20 m/s

Fordeler og ulemper

Fordeler med dette produktet
Lett vekt. Vekten på kun 5,3 kg gir bedre håndtering og reduserer tretthet ved langvarig bruk.
Støttekraft 1100 W. Med 1100 W effekt kan sagningen av tettere eller større materiale gjøres raskt og enkelt.
Raske snitt 20 m/s. Kjedehastigheten på 20 m/s gir rask og jevn kutting, ideal for både hobby og profesjonelt arbeid.
Automatisk oljering. Automatisk oljeregistrering minimerer vedlikehold og forlenger verktøyets levetid.
Verktøyfri kjedejustering. Verktøyfri kjedebytte og oppstramming gjør vedlikehold raskt og brukervennlig.
Ulemper med dette produktet
Separate batterier kreves. Verktøyet leveres uten batterier, og du må kjøpe to 18 V-batterier, noe som øker kostnad og vekt i bruken.
Høyt støynivå. Det nominelle lydnivået er 100 dB, så hørselsvern er anbefalt for å beskytte hørselen.
Vibrasjonsbelastning. Både front- og bakhåndtak har 5,3 m/s² vibrasjon, noe som kan føre til ubehag ved langvarig bruk.
Ingen Energy Star-merking. Verktøyet er ikke Energy Star-sertifisert, hvilket kan bety lavere energieffektivitet sammenlignet med konkurrenter.

FAQ

Pris og prishistorikk

Akkurat nå er 3 460,- den billigste prisen for Makita Kjedesag Lxt® 18v X2, 20 M/s, 14" blant 11 butikker hos Prisradar. Sjekk også vår topp 5-rangering av beste motorsager for å være sikker på at du gjør det beste kjøpet.

Registrer deg for å motta prisvarsler for dette produktet
Vi overvåker prisen for deg døgnet rundt.
NOK
NOK
Du får e-post med en gang produktet blir billigere eller når målet ditt.