Onkyo TX-NR7100 9.2-kanals Hjemmekinoreceiver med 8K HDR og THX-sertifisering
Produktinformasjon
Oppdag Onkyo Tx-Nr7100 Hjemmekinoreceiver
Skarpe bilder og storslått lyd
En oppslukende opplevelse med Dolby Atmos
Perfekt samarbeid med Klipsch-høyttalere
Den ultimate kalibreringen med Dirac Live
Tekniske spesifikasjoner
- Farge: Svart
- Tilkoblinger: 3.5 mm Jack, HDMI, Koaxial S/PDIF, Komponent, Kompositt, Optisk S/PDIF, RCA (Line), RCA (Phono), RJ45 (LAN), USB-A
- Wi-Fi: Ja
- Bluetooth: Ja
- Energikilde: Nettstrøm
- Dimensjoner: Bredde 43.5 cm, Dybde 37.95 cm, Høyde 17.35 cm
- Vekt: 10.4 kg
Topplisten: Onkyo Receiver
Onkyo Tx-Rz50 Hjemmekinoreceiver
Onkyo Tx-Nr696 Hjemmekinoreceiver
Onkyo Tx-Rz70 Hjemmekinoreceiver
Spesifikasjon
| Bredde | 43.5 cm |
| Dybde | 37.95 cm |
| Høyde | 17.35 cm |
| Vekt | 10.4 kg |
| Type forsterker | Surroundforsterker |
| Antall kanaler | 9.2 |
| Rørforsterker | Nei |
| Bærbar | Nei |
| Type RIAA-forsterker | MM |
| Energikilde | Nettstrøm |
| Innebygd DAC | Ja |
| DAC oppløsning | 192kHz/24-bit |
| Stemmestyring | Nei |
| DSP | Ja |
| Automatisk høyttalerkalibrering | Ja |
| Type kalibreringssystem | Anthem Room Correction (ARC), Dirac Live |
| ARC | ARC, eARC |
| Multisone | Ja |
| Kan brokobles | Nei |
| Display | Ja |
| Appstyring | Ja |
| Fjernkontroll | Ja |
| Radio | AM, FM |
| Surround Sound-formater | DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Atmos |
| Lydfilformater | AIFF, ALAC, DSD, FLAC, WAV |
| Utganger | 12V Trigger, 6.3 mm Jack, HDMI, Høyttalerterminaler, RCA (Line), Sub Out |
| Antall HDMI | 7 st |
| Antall HDMI Out | 2 st |
| Antall 6.3 mm Jack Out | 1 st |
| Antall 3.5 mm Jack | 2 st |
| Antall Koaxial S/PDIF | 1 st |
| Antall Optisk S/PDIF | 1 st |
| Antall Komponent | 1 st |
| Antall Kompositt | 2 st |
| Antall RCA (Line) | 6 st |
| Antall RCA (Line) Out | 1 st |
| Antall RCA (Phono) | 1 st |
| Antall Sub Out | 2 st |
| Antall høyttalerterminaler | 9 st |
| Antall USB-A | 1 st |
| Antall 12V Trigger | 1 st |
| Antall HDMI-utganger | 2 stk |
| Analoge RCA-stereoinnganger | 6 Par |
| Phono-inngang | Ja |
| Pre out (fullregister) | Ja |
| Høyttalerkontakter (type) | Skrue/banan |
| Analoge RCA-stereoutganger | 1 Par |
| Kompositt inn | 2 stk |
| Komponent inn (YPbPr/YCbCr) | 1 stk |
| Antall HDMI-innganger | 7 stk |
| Digital optisk inn (S/PDIF) | 1 stk |
| Antall soner | 2 soner |
| Digital koaksial inn (S/PDIF) | 1 stk |
| HDMI-versjon | 2.1 |
| Multisone (audio/video flere rom) | Ja |
| HDMI | Ja |
| Pre-out (RCA / XLR) | RCA |
| Høytalerkontakter (antall) | 9 Par |
| Øvrige tilkoblinger | Hodetelefonutgang, USB, Pre out (subwoofer) |
| Standarder som støttes | eARC |
| Strømforbruk (standby) | 0.1 W |
| Strømforbruk (drift) | 750.0 W |
| Strømforbruk operativ (min-maks) | 760 - 760 W |
| Separat strømtilkobling til strømnettet | Stor nettbrønn (tex. IEC C13/C17) |
| Bluetooth-kodek | AAC, SBC, aptX, aptX HD |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi dual-band | 2.4 GHz, 5.0 GHz |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Produktvekt | 10.4 kg |
| HDCP-versjon | 2.3 |
| Støttede oppløsninger | 2160p (4K), 4320p (8K) |
| Bildefrekvens | 120p, 60p |
| HDR | Ja |
| HDR-formater | Dolby Vision, HDR10, HDR10+, HLG |
| Oppskalering av bildet | Ja |
| 3D | Nei |
| ALLM | Ja |
| QMS | Ja |
| VRR | Ja |
| Effekt per kanal (6 ohm) | 220 W |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 100 W |
| Ethernet-tilkobling | Ja |
| Radio-mottaker | Ja |
| 3D-støtte (3D-Ready) | Ja |
| Automatisk kalibrering med målemikrofon | Ja |
| Innebygd D/A-konverter | Ja |
| Surroundtype | 9.2 |
| Adresserbare Bi-amps | Ja |
| RMS effekt, 8ohm, 20Hz-20kHz (stereo) | 100 W |
| Bi-amping | Ja |
| RMS effekt, 6ohm, 1kHz (1 kanal) | 170 W |