Produktinformasjon
Oppdag Samsung Galaxy A53 5G - Kraft og Stil i Blå
Samsung Galaxy A53 5G passer for deg som vil ha en god kombinasjon av stil, ytelse og teknologi. Med en helskjerm på 6,5 tommer og en lyssterk Super AMOLED-skjerm får du alltid krystallklare bilder. Den innovative 120 Hz oppdateringsfrekvensen gir en smidig opplevelse, enten du surfer, streamer eller spiller spill. Dette er mer enn bare en telefon - det er en opplevelse.
Imponerende Kameraopplevelse
Er du glad i å ta bilder? Med denne modellen får du et kamerasystem med fire linser. Bak finner du et hovedkamera med hele 64 MP, som fanger de viktigste øyeblikkene med stor detaljrikdom. Legg til et 32 MP frontkamera for selfies som får deg til å stråle, og du er klar til å dele minnene dine med venner og familie. Med 4K videoinnspilling og optisk bildestabilisering vil hvert klipp se profesjonelt ut.
Solid Ytelse og Lagringskapasitet
Her er noen av høydepunktene som gir deg solid ytelse og lagringskapasitet:
- Kraftfull Exynos 1280-prosessor
- 6 GB RAM
- 128 GB internminne
- Mulighet for utvidelse via minnekortleser
Imponerende Batteritid
Selv med kraftfull ytelse leverer denne smarttelefonen med et stort 5000 mAh-batteri som holder deg gående i opptil 2 dager. Når batteriet begynner å bli tomt, bruker du bare 25 W hurtiglading for å få det raskt opp igjen.
Robust Design med Vann- og Støvtoleranse
Med en IP67-klassifisering er enheten både vann- og støvtett, noe som gjør den praktisk for deg som er mye på farten. Litt regn eller støv trenger ikke sette en stopper for planene dine.
Samsung Galaxy A53 5G - Din Neste Telefon
Vurderer du å oppgradere eller skaffe deg din første smarttelefon, er denne modellen et smart valg. Her får du muligheten til å oppleve det beste teknologien har å by på - i en stilfull blå farge som garantert skiller seg ut.
Topplisten: Samsung Mobiltelefon


Spesifikasjon
| Produktnavn | Samsung Galaxy A53 5G 6GB/128GB Blå |
| Merke | Samsung |
| Farge | Oransje, Blå, Svart, Hvit |
| Series | Samsung Galaxy A53 |
| Modellnavn | Samsung Galaxy A53 5G 128GB |
| Android-versjon | Android 12 |
| Senior-telefon | Nei |
| Operativsystem | Android |
| Lanseringsår | 2022 |
| IP-klasse | IP67 |
| Materiale (deksel) | Plast, Glass |
| Skjermet | Nei |
| Plassering av kontroll | Front |
| Produsentfarge | Blue |
| Vinklet kontakt | Nei |
| Antall håndenheter | 1 |
| Antall kokesoner | 4 |
| Antall lyskilder | 1 Lamper |
| Type kontroll | Touch |
| Høyde | 159.6 mm |
| Bredde | 74.8 mm |
| Dybde | 8.1 mm |
| Vekt | 189.0 g |
| For barn | Nei |
| Batterikapasitet | 5000 mAh |
| Utbyttbart batteri | Nei |
| Trådløs lading | Nei |
| Hurtiglading | Ja |
| Batteriteknologi | Li-Ion |
| Batteritype | Li-Ion |
| Egenskaper | Stereohøyttalere |
| Innebygde sensorer | Barometer, Fingeravtrykksleser, Gyroskop/akselerometer, Nærhetssensor |
| Vanntett | Ja |
| Støtsikker | Nei |
| Brettbar | Nei |
| Sikkerhet | Fingeravtrykklesere |
| Støtte for to SIM-kort | Ja |
| IP-klassifisering (grad av beskyttelse og vann / støvtett) | IP67 |
| Vannavstøtende | Ja |
| Type SIM-kort | Nano sim |
| Hybridholder til SIM | Ja |
| Type av Dual SIM | To SIM-kort |
| Vannbestandig | Ja |
| Innebygget trådløs lading | Nei |
| RCA låsbar | Nei |
| RGB | Nei |
| Pivotfunksjon (kan stilles på høykant) | Nei |
| Med støtte for hurtiglading | Ja |
| Vippbar (kan vippes bakover/fremover) | Nei |
| USB-tilkobling | Ja |
| USB-type | USB-C |
| Hodetelefonutgang (3.5mm) | Nei |
| NFC | Ja |
| Hodetelefonutgang (2,5/3,5 mm) | Nei |
| USB On-The-Go (OTG) | Ja |
| Datatilkobling | USB |
| Type USB-kontakt | USB (Typ C) |
| USB-versjon | 2.0 |
| Tilkoblinger | USB-C |
| DisplayPort | Nei |
| DVI inn | Nei |
| Hodetelefonutgang | Nei |
| Medfølgende tastatur | Nei |
| USB-C Power Delivery | Nei |
| VGA inn | Nei |
| USB | Ja |
| USB for videosignal | Nei |
| Fysiskt tastatur | Nei |
| RAM-minne | 6GB |
| Produktvekt | 189 g |
| Skjermstørrelse | 6.5 " |
| Oppløsning | 1080x2400 |
| Piksel tetthet (PPI) | 405 |
| Skjermtype | AMOLED |
| Sekundær skjerm | Nei |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Oppdateringsfrekvens | 120Hz |
| Fargeskjerm | Ja |
| Smartphonekompatibilitet | Android |
| Innebygd kamera | Ja |
| Frontkamera | Ja |
| Antall kameraer (bak) | 4 |
| Antall kameraer (front) | 1 |
| Kameraoppløsning | 64.0 MP |
| Kameraoppløsning (foran) | 32.0 MP |
| Bildefrekvens (maks) | 240fps |
| Videoppløsning (maks) | 4K |
| Optisk bildestabilisering (OIS) | Ja |
| Blits/Lys | Ja |
| Videoinnspilling | Ja |
| Effektivt antall piksler | 64 |
| Sensorformat | 1/1, 7 |
| Kameraegenskaper | Autofokus, Innebygget blits, Optisk bildestabilisering |
| Maksimal blenderåpning | 1.8 |
| Internminne | 128GB |
| Minnekortleser | Ja |
| Minnekorttype | MicroSD |
| Kompatible minnekort | microSD, microSDXC |
| Lagringsplass | 128 GB |
| Type minnekort | microSD |
| Intern lagringsplass (type) | Flashminne |
| Lagringskapasitet | 128GB |
| Maksimal minnekapasitet | 1TB |
| Prosessorhastighet | 2.4 GHz |
| Antall prosessorkjerner | Octa Core |
| 5G | Ja |
| 5G frekvensområde | Sub-6 GHz, mmWave |
| 4G | Ja |
| SIM-kort | Nano-SIM |
| Dobbel SIM-kortspor | Ja |
| Hybridholder for SIM-kort | Ja |
| GPS | Ja |
| SAR-verdi | 1.6 W/kg |
| Innebygget satelittnavigasjonssystem | Ja |
| Trådløst nettverk | Ja |
| 3G (UMTS) | Ja |
| Bluetooth-profil | A2DP |
| 2G (GSM) | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| HSPA+ | Nei |
| System | GPS, BeiDou, Galileo, GLONASS, QZSS |
| 5G (NR) | Ja |
| Mobilt bredbånd (WWAN) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Trådløs nettverksstandard | 802.11ac (Wi-Fi 5) |
| Trådløs overføringsteknologi | Bluetooth, Wi-Fi, 5G, 4G (LTE) |
| Frekvensområde (5G) | FR1 (Sub-6 GHz), FR2 (mmWave) |
| Kompatible mobile enheter | Android |
| VESA-feste | Nei |
| GAP-kombatibel | Nei |
| SIP-Dect | Nei |
| SMS | Nei |
| Opplyst tastatur | Nei |
| ECO DECT | Nei |
| Skjerm | Farge |
| Trykkskjerm (touchscreen) | Ja |
| Antall farger | 16 777 216 |
| Skjermteknologi | AMOLED |
| Pikseltetthet | 405 PPI |
| Skjerm funksjoner | 120Hz oppdateringsfrekvens |
| Bildeforhold | 20:9 |
| Paneltype | AMOLED |
| Display | Ja |
| Prosessorkjernetype | 8 (Octa) Core |
| Grafikkprosessortype | ARM Mali-G71 MP2 |
| Prosessor for grafikk (GPU) | Ja |
| SoC/CPU (System on Chip) | Samsung Exynos 2100 |
Fordeler og ulemper
FAQ
Populære produkter


Pris og prishistorikk
Akkurat nå er 1 992,- den billigste prisen for Samsung Galaxy A53 5G 6GB/128GB 120Hz AMOLED Mobiltelefon Blå blant 1 butikker hos Prisradar. Sjekk også vår topp 5-rangering av beste mobiltelefon for å være sikker på at du gjør det beste kjøpet.
Produktanmeldelser






















































